Domowy sposób na piękne loki

Aby cieszyć się burzą loków na głowie wcale nie musisz poddać się zabiegowi trwałej ondulacji lub męczyć swoich włosów gorącą lokówką. Wystarczy, że zapleciesz włosy w odpowiedni warkocz, a w zależności od splotu uzyskasz loki, o jakich marzysz.

Jeżeli chcesz uzyskać efekt drobnych loczków, które będą rozpoczynały się już u nasady to najlepiej będzie zapleść kłosa dobieranego już u samej skóry głowy. Im cieńsze pasma włosów będziesz dobierała tym drobniejszy skręt uzyskasz. Jeżeli chcesz otrzymać grubsze loki, ale także od samej nasady, to postaw na. wzw. warkocz francuski. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku pamiętaj o tym, by dobierać zawsze pasma tej samej grubości – jeżeli tego nie zrobisz to uzyskasz niesymetryczne loki.

Splataj zawsze włosy gdy są jeszcze lekko wilgotne. Dzięki temu łatwiej uzyskasz skręt, a jeżeli podsuszysz je już w warkoczu, to fryzura będzie bardziej trwała. Po rozpuszczeniu warkocza możesz spryskać włosy lakierem, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że loki tak szybko się nie rozprostują.

http://dietadlawlosow.pl/dbac-o-wlosy/